1402/09/07 22 : 4

چگونه از بندرعباس به قشم برویم؟

با توجه به چشم‌گیر بودن قشم و وجود زیبایی‌های بسیار، می‌بایست حداقل یکبار این جزیره رویایی را مقصد خود قرار داد. در این زمینه باید دانست که چه راه‌هایی برای رسیدن به قشم پیش روی ما قرار دارد و چگونه از بندرعباس به قشم برویم؟

با توجه به چشم‌گیر بودن قشم و وجود زیبایی‌های بسیار، می‌بایست حداقل یکبار این جزیره رویایی را مقصد خود قرار داد. در این زمینه باید دانست که چه راه‌هایی برای رسیدن به قشم پیش روی ما قرار دارد و چگونه از بندرعباس به قشم برویم؟ راه‌های زمینی و هوایی می‌توانند بهترین گزینه برای ما باشند؛ اما باید دانست که راه زمینی از بندرعباس به جزیره قشم وجود ندارد و باید از راه دریایی استفاده کرد. همچنین برای رسیدن زودهنگام به جزیره قشم نمی‌توان راه هوایی را برگزید؛ چراکه هیچ ایرلاینی وجود ندارد که از بندرعباس به قشم برود.

فاصله بندرعباس تا قشم

فاصله بندرعباس تا قشم

برای رسیدن به جزیره زیبای قشم باید بدانید که مسافتی کوتاه را باید طی کنید تا به رویایی‌ترین چشم‌اندازها دست یابید. برای تعین دقیق مسافت بین بندرعباس و جزیره قشم باید عنوان داشت که 30 کیلومتر را باید بپیمایید تا به جزیره اعجاب‌انگیز قشم برسید. برای تعیین دقیق زمان سفر باید به شرایط مختلفی توجه شود. برای مثال اگر هوا طوفانی باشد ممکن است زمان رسیدن به قشم به تاخیر افتد یا اگر دریا مواج باشد این زمان طولانی‌تر می‌شود. البته باید توجه داشت که از چه وسیله‌ای برای رسیدن به جزیره قشم استفاده کنیم و این موضوع می‌تواند بر روی زمان رسیدن شما به جزیره اثرگذار باشد.

راه رسیدن به قشم از بندرعباس

راه رسیدن به قشم از بندرعباس

نکته مهم در خصوص مسیرهای دسترسی به جزیره قشم از بندرعباس این است که شما تنها یک مسیر را می‌توانید انتخاب کنید تا به این جزیره برسید. مسیر دریایی تنها راه دسترسی است که با بهره بردن از آن می‌توان از بندرعباس به جزیره قشم رسید. برای سفر به جزیره قشم باید به اسکله شهید حقانی، بندر پل و بندر شهید باهنر مراجعه کنید و با وسایل نقلیه موجود نظیر کشتی، قایق، اتوبوس دریایی و... به سمت جزیره حرکت کنید. زمانی که در اسکله شهید حقانی سوار این وسایل شوید حدود یک ساعت بعد به جزیره زیبای قشم می‌رسید. زمان تردد و جابه‌جا کردن مسافران در این منطقه از 6 صبح تا 11 شب است. بهترین اقدام با توجه به شرایط جوی این است که شما قبل از مراجعه به اسکله با مسئول آن تماس حاصل فرمایید و شرایط را از ایشان جویا شوید. اگر شرایط جوی نامساعد باشد امکان جابه‌جا شدن ساعت تردد وجود دارد که باید در این خصوص پرس‌وجو کنید. بندر پل نیز مبدا دیگری است که می‌توان از آن بهره برد و برای رسیدن به آن باید 70 کیلومتر را طی کنید. شایان ذکر است که بندر پل فاصله بسیار کمتری با جزیره دارد و تنها با صرف 20 دقیقه زمان می‌توانید به جزیره برسید.

شماره تماس اسکله شهید حقانی: ۰۷۶۳۲۲۳۷۷۸۱

چگونه از بندرعباس به قشم برویم

آیا شرایط برای سفر از بندرعباس به قشم با خودرو شخصی وجود دارد؟

اگر تمایل دارید تا با خودرو شخصی از بندرعباس به قشم بروید، راه زمینی وجود ندارد و باید از راه‌های دیگری استفاده کنید. در واقع شما برای به همراه داشتن ماشین خود در جزیره قشم می‌بایست ماشین را به لندینگ کرافت تحویل دهید تا آن را به جزیره قشم ببرند. شما نیز باید از طریق قایق، کشتی و... راهی جزیره قشم شوید و آنجا خودرو خود را تحویل بگیرید. برای تحویل دادن ماشین به قطار باید مراحلی را طی کنید و بلیط مخصوص حمل خودرو تهیه نمایید. در زمان تهیه بلیط و بهره بردن از قطار مخصوص حمل و نقل خودرو باید شرایطی را در نظر بگیرید که به شرح زیر است:

  • خودور شما نباید ارتفاع بیشتر از 158 سانتی‌متر و عرض بیشتر از 180 سانتی‌متر داشته باشد. پس خودروهای شاسی بلند نمی‌توانند قابل قبول باشند.
  • برای تهیه بلیط می‌بایست به دفاتر فروش بلیط مخصوص حمل خودرو مراجعه کنید.
  • در زمان تهیه بلیط باید مدارک خودرو و مالک وجود داشته باشد.
  • اگر دیرتر به جزیره رسیدید بدون نگرانی می‌توانید تا 24 ساعت ماشن خود را تحویل بگیرید. نگاه داشتن ماشین شما در جزیره به مدت 24 ساعت رایگان است؛ اما در زمان بیشتر شدن این مدت باید مبلغی را پرداخت کنید.

نکته مهم این است که شما می‌توانید ماشین خود را به جزیره قشم نبرید. در واقع با رسیدن به بندرعباس می‌توانید ماشین را در پارکینگی مطمئن قرار دهید و به سفر خود بپردازید.

چگونه از بندرعباس به قشم برویم

آیا شرایط برای استفاده از بندرعباس به قشم با هواپیما وجود دارد؟

در واقع تا به حال هیچ خط هوایی و ایرلاینی از بندرعباس به جزیره قشم سفر نداشته و ندارد. پس نمی‌توان از هواپیما به منظور رسیدن به این جزیره استفاده کرد؛ اما در آینده امکان چنین اتفاقی وجود دارد و امیدواریم این مسیر نیز به سفرهای هوایی اضافه شود.

سخن پایانی

برای رسیدن به قشم سوالی نظیر، چگونه از بندرعباس به قشم برویم برای مسافران ایجاد می‌شود. در این زمینه باید عنوان داشت که تنها راه موجود، راه دریایی است که همه مسافران باید به بندرعباس بروند و از آنجا با قایق، کشتی و... راهی جزیره قشم شوند. امکان به همراه داشن ماشین شخصی نیز وجود دارد که باید قوانینی را رعایت کرد. ماشین شما با وسیله مخصوص جابه‌جا می‌شود و باید بلیط مربوط به آن را تهیه کنید. همچنین اسکله حقانی، بندر پل و... مبداهایی هستند که می‌توان به آنها مراجعه کرد و راهی جزیره قشم شد.