1402/12/13 0 : 13

همه چیز راجب پایتخت کشور انگلستان

پایتخت کشور انگلستان شهر لندن (London) است. لندن یکی از بزرگترین و مهمترین شهرهای اروپا و جهان است و در جنوب شرقی انگلستان واقع شده است. انگلستان به عنوان یکی از چهار اجزای اصلی اتحادیه بریتانیا شامل انگلستان، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی شناخته می‌شود.

لندن به عنوان مرکز اقتصادی، مالی، فرهنگی، سیاسی، و تجاری انگلستان و همچنین یکی از مراکز مهم جهانی برای همه این حوزه‌ها شناخته می‌شود. این شهر دارای جمعیتی بالغ بر 8.8 میلیون نفر است و به عنوان شهری با جمعیت بزرگترین در انگلستان و اروپا شناخته می‌شود.

لندن دارای تاریخ و فرهنگی غنی است که در طول تاریخ تحت تاثیر امپراتوری‌ها و فرهنگ‌های مختلفی قرار گرفته است. معماری شهر ترکیبی از عناصر تاریخی و مدرن را نمایان می‌کند و دارای اماکن تاریخی بسیاری از جمله بیگ‌بن (Big Ben)، دومو کلر (Tower of London)، موزه‌های معروفی مانند موزه بریتیش (British Museum) و موزه هنر ملی (National Gallery) است.

لندن همچنین میزبان رویدادهای مهمی مانند المپیک 2012 بوده و دارای تئاترها، کنسرت‌ها، رستوران‌های بسیاری و جاذبه‌های تفریحی متعددی است که از آنجا توریست‌های جهانی بهره می‌برند.

وبلاگ پیشنهادی